Menu

T-Rex Mudhoney 2 İncelemesi

Merhabalar,

T-Rex Mudhoney 2

T-Rex Mudhoney 2

Bu yazımda size setup’ımda çok severek kullandığım T-Rex Mudhoney II pedalını anlatmaya çalışacağım. Öncelikle T-Rex firmasından biraz bahsetmek istiyorum. Danimarkalı bir firma olan T-Rex ülkemizde bayağı under-rated olduğunu düşünüyorum. Son derece kaliteli butik kalitede pedallar üreten bir firma.

Pedalı fiziksel açıdan çok sağlam metal bir kasaya sahip. Çok rahat çevrilen knobları ve switch’leri mevcut üzerinde. Özellikle pedalı açıp kapatırken switch’inin bu kadar yumuşak ve kusursuz çalışması oldukça güven veriyor. Ben üst üste drive pedalı kullanmayı pek sevmediğimden, sahnede gitar partisyonları arasında geçerken bir pedalı açıp diğerini kapatması zor olduğundan dolayı mudhoney 2 ‘ye yöneldim. Pedalın üzerinde her kanal için LEVEL – GAIN – TONE knob’ları ve NORMAL / BOOST switch ‘i bulunuyor.

Mudhoney 2 çift kanallı bir pedal. İki kanal da birbirinin bire bir aynısı istediğiniz kanalı istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz. Ben ilk kanalı normal mod ‘da ikinci kanalı boost modunda kullanıyorum. Hangi switch’e basarsanız o kanal açılıyor ve diğerini otomatik olarak kapatıyor.

Mudhoney 2 single coil ve humbucker kullanan gitarlarla çok iyi anlaşan, soft-clip, tuşeye çok iyi bir lambalı amfi gibi tepki veren ve gitarın her frekansını boost / cut yapmadan eşit bir şekilde verebilen bir pedal. Pedal üzerindeki ayarlar ile Volume Boost / Overdrive / Distortion / Fuzz pedalı olarak kullanılabiliyor. Genel olarak vintage ses karakterine sahip olmasının yanında bir çok farklı durum için rahatlıkla kullanılabilir.

Biraz kontrolleri anlattıktan sonra ses kaydına geçelim :)
Level : Volume yüksekliğini ayarlıyor.
Gain : Genel olarak ses gain’i arttırıyor. Düşükken boost ortalarda overdrive yüksek ayarda ise fuzz karakterinde tonlar alabiliyorsunuz.
Normal / Boost : Normal mod tam anlamıyla eq anlamında flat bir yapıya sahip. Boost modu ise low mid ve bass frekansları boostlayarak, gain’i oldukça arttırıyor. Single coil gitarları oldukça etli bir yapıya sokabiliyor.

1. Bölüm Gain : Saat 12 / Normal Mode / Single Coil
2. Bölüm Gain : Saat 12 / Normal Mode / Humbucker
3. Bölüm Gain : Saat 3 / Normal Mode / Single Coil
4. Bölüm Gain : Saat 12 / Boost Mode / Humbucker – Single Karışık
5. Bölüm Gain : Saat 3 / Boost Mode / Humbucker

Umarım Mudhoney 2 hakkında biraz daha fikir sahibi olabilmişsinizdir.

Müzik ile kalın!
Özgür.

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>